Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Lwówku Śląskim
Strona główna

Zespół Debiut

 

 

Zespół wokalno-taneczny „Debiut”  powstał w roku szkolnym 2000/2001.

 

Opiekunkami zespołu były Pani Teresa Bielak oraz Pani Beata Drozdowicz.  Po raz pierwszy zespół występował przed szerszą publicznością wiosną 2001 r. na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych we Wrocławiu, prezentując repertuar składający się z najpiękniejszych przebojów lat 90-tych. Początek okazał się udany, występy zespołu spotykały się z ogromną sympatią. Rok później, śpiewając i tańcząc w rytm muzyki country, na tym samym przeglądzie zespół zdobył II miejsce. Wielokrotnie jeszcze repertuar ten prezentowany był podczas różnych uroczystości.

 

Podczas obchodów Dnia Dziecka w czerwcu 2002 r. występ oglądał i nagrodził dużymi brawami Pan Andrzej Zychowicz, ówczesny Wicekurator Oświaty, który wraz z Panią wizytator Haliną Frodymą  gościł w naszej placówce.

 

 Pomysł na prezentowanie muzyki z różnych stron świata oraz różnych narodów okazał się być trafionym. Nie trzeba było długo czekać na kolejny porywający, brawurowy i niezwykle barwny występ naszych artystów. Wiosną 2003 r. podczas Eliminacji Regionalnych Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek Specjalnych, których byliśmy organizatorem, a Pan Starosta Henryk Kulesza objął honorowym patronatem, zespół Debiut znalazł się w czwórce najlepszych  zespołów i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego we Wrocławiu. Tam było również bardzo dobrze...zajęliśmy II miejsce. Po raz kolejny trud włożony przez członków zespołu oraz ich opiekunki w wielogodzinne próby, żmudne kompletowanie strojów został nagrodzony.

 

Jest rzeczą ogólnie wiadomą, że sukces motywuje do dalszej wytężonej pracy, w zespole pojawili się nowi członkowie, uszyte zostały nowe stroje i zespół Debiut zaprezentował repertuar składający się z pieśni i tańców góralskich. Zespół Debiut w  finale XLI Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół  i Placówek Specjalnych , który odbył się w dniu 25 maja 2004 r. we Wrocławiu zajął I miejsce!!!

 

Już prawie dziesięć lat zespół funkcjonuje w naszej placówce aktualnie opiekunkami zespołu są Pani Krystyna Chmielewska oraz pani Teresa Bielak. Od kilku lat zespół w okresie noworocznym wyjeżdża do Drezna na zaproszenie Stowarzyszenia Polaków mieszkających w Saksonii, tam występuje podczas mszy w Katedrze Drezdeńskiej. Zawsze przyjmowany jest dużymi brawami.