Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Lwówku Śląskim
Strona główna
Narty - Łysa Góra Dziwiszów Jakuszyce 27.02.2010 r. Młodzieżowa Liga Piłkarska 2010 Zawody lekkoatletyczne Bolesławiec 2010 IX Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wisła 2012 Turniej Grup 2012 XI Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Sport w szkole

XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Ta strona mo

 

XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej 

Olimpiad Specjalnych

Lwówek Śląski

W dniu 27 maja 2015 r. na boiskach ZPEW odbył się XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w którym brały udział reprezentacje 12 placówek z terenu województwa dolnośląskiego i reprezentacja szkoły z Frydlantu z Czech. Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska -  Dolnośląskie, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych oraz działający w placówce klub Olimpiad Specjalnych „Jeżyk”. Do rywalizacji zgłosiły się następujące drużyny :

 1. Radośni  Dobroszyce
 2. Atlas Szarocin
 3. Pragnę Zwyciężyć I Jelenia Góra
 4. Pragnę Zwyciężyć II Jelenia Góra
 5. Liczyrzepa Miłków 
 6. Olimpijczyk Bolesławiec
 7. Olimpijczyk I Bolesławiec
 8. Strzegomka Kąty Wrocławskie
 9. Olimp Legnica
 10. Junior Milicz
 11. Jeżyk I  Lwówek Śląski
 12. Jeżyk II  Lwówek Śląski
 13.  Frydlant Czechy

W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział Pan Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki, Pan Mariusz Mendocha – Naczelnik Wydziału Infrastruktury starostwa Powiatowego, Pan Zbigniew Malczewski Prezes Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice", przedstawiciel Olimpiad Specjalnych Polska - Dolnośląskie Pani Katarzyna Matys oraz Pani Ala Janz Dyrektor ZPEW w Lwówku Śląskim. Miłym i atrakcyjnym akcentem otwarcia był występ wokalny zespołu ,, Debiut” działającego w ZPEW.

Zgodnie z zasadami wszystkie drużyny brały udział w grach obserwowanych, po których podzielone zostały na 4 grupy, w których odbywały się mecze wg systemu ‘każdy z każdym”

Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie i niosła ze sobą wiele przeżyć. Rozgrywki były wyjątkowo emocjonujące, a losy meczów ważyły się do ostatniej chwili. Była to próba nerwów nie tylko dla zawodników, ale i dla trenerów, którzy na boisku tracili głos. Zwycięzcami ogłoszono wszystkich uczestników.

Pogoda sprzyjała rozgrywkom, po kilku godzinach zaciętych sportowych zmagań odbyło się uroczyste zakończenie turnieju i wręczenie medali oraz nagród rzeczowych. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy turnieju. Opinie uczestników turnieju oraz ich opiekunów potwierdzały, że był to wyjątkowo udany dzień.

Turniej odbywał się na zielonych boiskach Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Cały turniej został profesjonalnie przygotowany. Oprócz sportowych zmagań organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje w postaci ,, wioski olimpijskiej”, gdzie zawodnicy mogli się sprawdzić swoje umiejętności w zabawach zręcznościowych i wygrać słodkie nagrody. Jak zawsze podczas zawodów Olimpiad Specjalnych, czas biegł bardzo szybko, dlatego szybko nadszedł czas podsumowania turnieju.

Po wielu meczach przebiegających w atmosferze fair play zwycięzcami byli wszyscy zawodnicy. Sędzia główny zawodów Marek Najmrodzki  ogłosił oficjalne wyniki  XIII  Dolnośląskiego  Turnieju  Piłki  Nożnej Olimpiad   Specjalnych :

Grupa  Biała :

 • I miejsce - ,, Atlas” Szarocin
 • II miejsce -  ,, Jeżyk II” ZPEW Lwówek Śląski
 • III miejsce - ,, Pragnę Zwyciężyć II” – ZSiPS Jelenia Góra

Grupa Zielona  :

 • I miejsce - Frydlant Czechy 
 • II miejsce -  ,, Junior” Milicz ZPEW
 • III miejsce - ,,Radośni " – SOSW CAW Dobroszyce

                 Grupa Czerwona  :

 • I miejsce – ,, Jeżyk I” Lwówek Śląski
 • II miejsce - ,,Olimpijczyk " – PZSiPS Bolesławiec
 • III miejsce - ,, Liczyrzepa” Miłków

               Grupa Żółta :

 • I miejsce –,,Olimpijczyk I " – PZSiPS Bolesławiec
 • II miejsce - ,, Strzegomka” Kąty Wrocławskie
 • III miejsce - ,, Pragnę Zwyciężyć I” – ZSiPS Jelenia Góra
 • IV miejsce - ,, Olimp”  Legnica

         Zawodnicy zostali udekorowani medalami i każda drużyna otrzymała nagrody i upominki.

             Tak wspaniała impreza mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów oraz sponsorom wśród, których znaleźli się :

 1. Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie
 2. Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice"
 3. Olimpiady Specjalne Polska Dolnośląskie -  Klub „Jeżyk”  Lwówek Śląski
 4. Starostwo Powiatowe Lwówek Śląski
 5. TEAS Sp zoo Złotoryja
 6. PPHU Dawid Błaszczyk Lwówek Śląski
 7. Firma HU MAGNUM Lubin
 8. PPHU JOHN Włoszczakowice

XIII  Dolnośląski  Turniej  Piłki  Nożnej Olimpiad   Specjalnych został wysoko oceniony przez uczestników, jak i przez zaproszonych gości.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom, wolontariuszom              i kibicom za cudowną atmosferę i profesjonalną organizację Turnieju.

Zapraszamy na kolejny turniej do Lwówka Śląskiego

że zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/