Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Lwówku Śląskim
Strona główna
Narty - Łysa Góra Dziwiszów Jakuszyce 27.02.2010 r. Młodzieżowa Liga Piłkarska 2010 Zawody lekkoatletyczne Bolesławiec 2010 IX Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wisła 2012 Turniej Grup 2012 XI Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Sport w szkole

XI Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

XI Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Lwówek Śląski

W dniu 17 kwietnia 2013 r. na boiskach ZPEW odbył się XI Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w którym brały udział reprezentacje 12 placówek z terenu województwa dolnośląskiego i reprezentacja szkoły z Frydlandu z Czech. Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska -  Dolnośląskie, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych oraz działający w placówce klub Olimpiad Specjalnych „Jeżyk”. Do rywalizacji zgłosiły się następujące drużyny :

 1. Radośni I Dobroszyce
 2. Radośni II Dobroszyce
 3. Orzeł Nielestno
 4. Atlas Szarocin
 5. Podaj Rękę Kamienna Góra i Promyk Wojcieszów
 6. Pragnę Zwyciężyć I Jelenia Góra
 7. Pragnę Zwyciężyć II Jelenia Góra
 8. Anna Legnickie Pole i Olimp Legnica
 9. Do Przodu Legnica
 10. Liczyrzepa Miłków 
 11. Jeżyk I  Lwówek Śląski
 12. Jeżyk I  Lwówek Śląski
 13.  Frydland Czechy

W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział Pan Józef Stanisław Mrówka – Starosta Lwówecki, Pan Zbigniew Malczewski Prezes Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice", przedstawiciel Olimpiad Specjalnych Polska - Dolnośląskie Pani Ilona Trzciańska – Senger oraz Pani Ala Janz Dyrektor ZPEW w Lwówku Śląskim. Miłym i atrakcyjnym akcentem otwarcia był występ wokalny zespołu ,, Debiut” działającego w ZPEW.

Zgodnie z zasadami wszystkie drużyny brały udział w grach obserwowanych, po których podzielone zostały na 4 grupy, w których odbywały się mecze wg systemu ‘każdy z każdym”

Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie i niosła ze sobą wiele przeżyć. Rozgrywki były wyjątkowo emocjonujące, a losy meczów ważyły się do ostatniej chwili. Była to próba nerwów nie tylko dla zawodników, ale i dla trenerów, którzy na boisku tracili głos. Zwycięzcami ogłoszono wszystkich uczestników.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała rozgrywkom, po kilku godzinach zaciętych sportowych zmagań odbyło się uroczyste zakończenie turnieju i wręczenie medali oraz nagród rzeczowych. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy turnieju. Opinie uczestników turnieju oraz ich opiekunów potwierdzały, że był to wyjątkowo udany dzień.

Turniej odbywał się na zielonych boiskach Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Cały turniej został profesjonalnie przygotowany. Oprócz sportowych zmagań organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje w postaci ,, wioski olimpijskiej”, gdzie zawodnicy mogli się sprawdzić swoje umiejętności w zabawach zręcznościowych i wygrać słodkie nagrody. Jak zawsze podczas zawodów Olimpiad Specjalnych, czas biegł bardzo szybko, dlatego szybko nadszedł czas podsumowania turnieju.

Po wielu meczach przebiegających w atmosferze fair play zwycięzcami byli wszyscy zawodnicy. Sędzia główny zawodów Marek Najmrodzki  ogłosił oficjalne wyniki  XII  Dolnośląskiego  Turnieju  Piłki  Nożnej Olimpiad   Specjalnych :

Grupa  Biała :

 • I miejsce - ,, Motyle” Bolesławiec 
 • II miejsce -  ,, Jeżyk I” ZPEW Lwówek Śląski
 • III miejsce - ,, Pragnę Zwyciężyć I” – ZSiPS Jelenia Góra

Grupa Zielona  :

 • I miejsce - ,,Promyk” Wojcieszów + ,, Podaj Rękę” Kamienna Góra
 • II miejsce -  ,, Jeżyk II” ZPEW Lwówek Śląski
 • III miejsce - ,,Radośni II " – SOSW CAW Dobroszyce

                 Grupa Czerwona  :

 • I miejsce – Frydlant Czechy 
 • II miejsce - ,,Radośni II " – SOSW CAW Dobroszyce
 • III miejsce - ,, Liczyrzepa” Miłków

               Grupa Żółta :

 • I miejsce - ,, Olimp” WTZ  Legnica + ,, Anna” DPS Legnickie Pole
 • II miejsce - ,, Junior” Milicz
 • III miejsce - ,, Pragnę Zwyciężyć II” – ZSiPS Jelenia Góra
 • IV miejsce - ,,Do Przodu”  Legnica

         Zawodnicy zostali udekorowani medalami i każda drużyna otrzymała nagrody i upominki.

             Tak wspaniała impreza mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów oraz sponsorom wśród, których znaleźli się :

 1. Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie
 2. Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym "Płakowice"
 3. Olimpiady Specjalne Polska Dolnośląskie -  Klub „Jeżyk”  Lwówek Śląski
 4. PHU KP Marszałek Bolesławiec
 5. PHU Stanisław Wysocki Wałbrzych
 6. ,, Weda S.C. A.S. Woźniak Rębiszów

 

XI  Dolnośląski  Turniej  Piłki  Nożnej Olimpiad   Specjalnych został wysoko oceniony przez uczestników, jak i przez zaproszonych gości.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom, wolontariuszom i kibicom za cudowną atmosferę i profesjonalną organizację Turnieju.

Zapraszamy na kolejny turniej do Lwówka Śląskiego